enterogermina

Enterogermina bağırsak sağlığınızı destekleyecek bakteriler ile sindirim problemlerinin önüne geçmesine yardımcı olabilir. Eğer sindirim problemleri yaşıyorsanız “Enterogermina nedir ve ne için kullanılır?” sorularını sizler için yanıtlıyoruz.

Enterogermina Nedir?

Bu ürün, canlı spor bakteriler içeren bir probiyotik destektir. Probiyotik takviyeler bağırsaklarınızda yaşayan iyi huylu bakterilerin çoğalmasına ve dengelenmesine yardımcı olur. Bu nedenle sindirim sistemi sağlığınıza da iyi gelirler.

Enterogermina içerisindeki spor halinde bulunan bakterilerin literatürdeki adı Bacillus clausii’dir. Bu bakterilerin spor halinde bulunması, midedeki asidik ortamdan geçebilmelerine ve sağlıklı bir şekilde etkilerini kaybetmeden bağırsaklara ulaşabilmelerine yardımcı olur. Bakteriler bağırsağa ulaştıktan sonra burada çoğalmaya ve yararlı etkilerini göstermeye başlarlar. Spor formdaki bakteriler ısı değişimlerine daha dayanıklıdır ve sıcak ürünlerle ve içeceklerle birlikte tüketilebilirler.

Bu linke tıklayarak Enterogermina probiyotik takviyelerini inceleyebilir, dilerseniz satın alabilirsiniz.

Probiyotik Nedir ve Sindirime Nasıl İyi Gelir?

Enterogermina nedir

Dünya Sağlık Örgütü’ne göre (WHO) probiyotikler insan sağlığına zarar vermeyen, hastalık oluşturmayan, organların sağlığına katkı sağlayan, yenilenebilen ve vücuda zararlı bakterileri kontrol altına alabilen canlı organizmalardır (1).

Probiyotikler vücutta bağırsaklar içerisinde yaşar. Probiyotiklerin vücudunuzda yeterince bulunmaması bazı sağlık sorunlarına sebep olabilir. Bunların bazıları mental hastalıklar, obezite, alerjiler ve sindirim sistemi hastalıklarıdır (2).

Probiyotiklerin etkili olduğu problemlerden biri ishaldir. Özellikle antibiyotik kullanımı ile oluşan ishal probleminin çözülmesi için probiyotik takviyelerden destek alınabilir. Antibiyotiklerin bağırsak florasında bulunan yararlı ve zararlı bakteri dengesini bozduğu bilinmektedir. Yapılan araştırmaların bir tanesinde probiyotik kullanımının antibiyotik ile ilişkilendirilen sorunları %42 oranında azaltabildiğini göstermiştir (3).

Ülser, inflamatuar bağırsak sendromu, kolit ve Crohn’s sendromunda probiyotiklerin ilaçlara benzer etkiler yapabildiği görülmüştür (4, 5).

Enterogermina nedir

Probiyotiklerin yardımcı olabildiği bir diğer sorun da alerjiler ve egzamadır. Çocuklarda görülen egzama sorununa probiyotiklerin yardımcı olabildiği görülmüşse de bu konuda daha kapsamlı araştırmalara ihtiyaç duyulmaktadır.

Enterogermina bağırsak mikrobiyotanızı korumaya yardımcı olarak vücudunuzda besinlerin doğru bir şekilde çalışmaya devam edebilmesine yardımcı olur. Ayrıca, enterogermina yararlı bakteriler sayesinde bağırsak sağlığınızı korur ve oluşabilecek bazı sağlık problemlerinin engellenmesini sağlayabilir.

Bağırsak sağlığınızı korumak için ayrıca sigara ve alkol tüketiminden mümkün olduğunca kaçınmalısınız. Lif miktarı fazla yiyecekler tüketmelisiniz. Ani sıcaklık değişimlerinden kaçınmak da size yardımcı olacaktır. Gerekli olmadığı sürece antibiyotik kullanımından da kaçınmalısınız.

Son günlerde konuşulan konulardan biri de probiyotikler ve kilo verme ile ilişkisidir. “Probiyotikler Kilo Vermeye ve Karın Bölgesi Yağ Yakımına Nasıl Yardımcı Olur?” yazımızda bu konu hakkındaki sorularınızı cevaplandırıyoruz.

Enterogermina Nasıl Kullanılır?

Enterogermina nedir

Entrogermina probiyotik takviyesi Fransız Sanofi markasının bir ürünüdür. Yetişkin ve çocuklar için iki farklı çeşidi bulunmaktadır. 5 ml bakteri içeren flakon tüpler kokusuz ve tatsızdır. 10’luk ve 20’lik paketleri piyasada bulunmaktadır.

Yetişkinler için tavsiye edilen günlük miktarı 1 flakondur. Çocuklar için olan ürününde de günlük kullanım miktarı 1 flakondur. Eğer çocuğunuz için probiyotik takviyesi almayı düşünüyorsanız her gıda takviyesinde olduğu gibi doktorunuzun ve eczacınızın yönlendirmelerine uygun olarak hareket etmelisiniz. Ürünü kullanmadan önce flakonun çalkalanması gerekmektedir. Ürün ağız yolu ile tüketilir. Enterogerminanın ilaç olmadığı unutulmamalıdır.

YORUM YAZ:

Yorum bırak!
Lütfen adınızı giriniz