Her vitamin ve mineral önemlidir ancak düzenli olarak gözü kapalı şekilde tüketilmesi gereken bri şey varsa o da omega 3 yağ asitleri, diğer adıyla balık yağıdır. Vücudun normal fonksiyonlarını yerine getirebilmesi için sayısız noktada rol oynayan omega 3, üzerine en çok çalışma yapan besin maddelerinden biri olabilir. Beyin başta olmak üzere tüm organlarda irili ufaklı görevler üstlenen bu yağ asitleri, hamilelik dönemi gibi iyi beslenilmesi gereken zamanlarda bile hayat kurtarıcıdır (1).

Şimdiye kadar balık yağı ve omega 3 hakkında yapılan çalışmalar çerçevesinde vücuda sağladığı faydaları sıraladığımız “Omega-3 Yağ Asitlerinin Bilimsel Olarak Kanıtlanmış 17 Faydası” başlıklı içeriğimize göz atabilirsiniz.

Biz de bu yazımızda ne kadar büyük önemi olduğunu bildiğimiz omega 3 için sizlere kullanabileceğiniz 5 önemli takviyeyi sıraladık. Günlük hayatınıza kolayca dahil edip düzenli olarak balık yağı desteği alabileceğiniz en iyi omega 3 takviyelerini keşfedin, sağlıklı yaşamın tadını çıkarın!

Nature’s Supreme Omega 3

Her servisinde 1000 mg omega 3 takviyesi sunan Nature’s Supreme Omega 3, yüksek EPA ve DHA değerlerine sahip balık yağı içeriğiyle günlük ihtiyacın önemli bir bölümünü karşılar. Dünyada en güvenilir balık yağlarını tedarik eden markalardan biri olan MEG-3 ham maddelerinin kullanıldığı ürün içeriğinde; herhangi bir katkı maddesi, koruyucu ve glüten yoktur. Balık yağı kokusu minimuma indirilmiş özelliği ile keyifli bir tüketim sağlayan ürün, softjel formundaki yapısıyla kolayca kullanılabilir.

Solgar Omega 3

Yüksek oranda EPA içeren omega 3 ham maddesiyle öne çıkan Solgar Omega 3 takviyesi, soğuk su balıklarından elde edilmiş kaynaklarla formüle edilmiştir. 1,4 gram balık yağı konsantresinden gelen balık yağı içeren ürün, sığır jelatini kullanılarak üretilen softjel formu ile kolay tüketim sağlar. Benzerlerine kıyasla daha iyi oranda EPA ve DHA değerlerine sahip olan Solgar, kullanılabilecek oldukça etkili seçeneklerden biridir.

Venature Ultra Omega 3

Her servisinde 1440 mg gibi yüksek oranda balık yağı sağlayan Venature omega 3 takviyesi, birbirine yakın oranlarda EPA ve DHA içeren etkili bir üründür. Her kapsülü ilk günkü tazeliğinde olması için blister ambalajda muhafaza edilen ürün, hijyenik ve kolay bir tüketim sağlar. Menşe ülkesi Şili olan Venature Omega 3, IFOS kalite standartlarında üretilmiştir.

Ocean Plus Omega 3

Farklı omega 3 kaynaklarından oluşan içeriğiyle dikkat çeken Ocean omega 3 takviyesi, her servisinde EPA oranı yüksek olmak üzere 780 mg omega 3 sağlar. Deodorizasyon tekniği kullanılarak üretilen balık yağı kaynağı, kokusu ve tadı azaltılmış özelliğiyle daha keyifli bir tüketim yaratır. Trigliserid formu sayesinde vücut tarafından hızla emilip yüksek biyoyararlanım sunar.

Nature’s Supreme Krill Oil

Okyanuslarda yaşayan krill adlı karides benzeri canlılardan elde edilen omega 3 kaynağı ile üretilen Nature’s Supreme Krill Oil, farklı bileşenlerle zenginleştirilmiş kompleks bir omega 3 takviyesidir. 100 mg’lık krill yağının yanı sıra fosfolipitler, astaksantin ve kolin içeren ürün; SuperbaBoost marka ham maddeler kullanılarak üretilmiştir. Herhangi bir katkı maddesi içermeyen saf formda ve yüksek kaliteli omega 3 kaynakları içeren Nature’s Supreme Krill Oil, özel olarak geliştirilmiş yumuşak kapsülleri ile kolay bir tüketim sağlar.

YORUM YAZ:

Yorum bırak!
Lütfen adınızı giriniz