Aslında yılın her zamanında korumamız gereken bağışıklık sistemimizi kış ayları geldiğinde olası hastalıklara karşı daha da güçlendirmemiz gerektiğini hepimiz biliyoruz. Ancak aynı zamanda çoğumuz bu dönemi sağlıklı bir şekilde atlatabilmek için hangi takviyeleri almamız gerektiği konusunda yeterli bilince sahip değiliz. Bu nedenle bu yazımızda bağışıklık sisteminin en büyük kurtarıcılarından biri olan C vitaminine alternatif olarak kullanabileceğiniz kara mürver takviyesinden bahsetmek istedik.

Tarih boyunca antik toplumların hastalıkları tedavi etmek için kullandığı kara mürver ekstresini sizler için bu yazımızda inceledik. Takviye formunda hayatınıza kolaylıkla dahil edebileceğiniz kara mürver vitamininin ne olduğundan faydalarına ve ürün önerilerine kadar pek çok bilgi bu yazıda sizleri bekliyor!

Kara Mürver Vitamini Nedir?

Kara mürver, diğer adıyla sambucus nigra, aslında mürver adı verilen bitki topluluğunun bir üyesidir. Küçük ve siyah meyvelere sahip olan bu bitki, adını da bu siyaha yakın meyvelerinin renginden alır. Kara mürver vitamininin ham maddesini işte bu mavi – siyah meyveler oluşturur. Çok ekşi ve çiğ olarak tüketildiklerinde zehirlenmelere sebep olabilecek kadar güçlü olan bu meyveler, ancak işlenerek ya da yaygın kullanımıyla pişirilerek tüketime hazır hale getirilir. Meyve suyundan reçele, şaraptan turşuya kadar pek çok farklı şekilde tüketilecek şekilde işlenen bu meyveler ilaç üretiminde de kullanılır.

Kara mürver vitamini de ilaçlardan bağımsız, düzenli olarak tüketmek isteyenler için sunulmuş bir başka tüketim şeklidir. Kara mürver ekstresi kullanılarak üretilen bu takviye, bitkinin farklı alanlara yönelik faydalarından yararlanmak isteyenler için mükemmel bir seçenektir. Mürverin yanı sıra C vitamini, çinko gibi içeriklerle desteklenerek daha kompleks takviyelere de dönüştürülebilen kara mürver vitamin çeşitleri; bir anda bağışıklık sisteminin vazgeçilmez desteklerinden biri haline gelebilir.

Kara Mürver Vitamininin Faydaları

Antioksidan bakımından oldukça zengin olan kara mürver ekstresi, aynı zamanda düşük kalorili bir gıda olarak herkesin rahatlıkla takviyelerine dahil edebileceği bir vitamin kaynağı. Yüksek oranda C vitamini, lif ve fenolik asit içeren bu bitki pek çok faydayı da beraberinde getirir. Bu faydaları şu şekilde sıralayabiliriz (1):

  • Soğuk algınlığı ve grip belirtilerini iyileştirebilir.
  • Antioksidan seviyelerini iyileştirebilir.
  • Kalp sağlığına olumlu katkıda bulunur.
  • Zararlı bakterilerle savaşır.
  • Bağışıklık sistemini destekleyebilir.

Kara mürver hakkında daha detaylı bilgi için Bağışıklık Sisteminizi Güçlendiren Mucize: Kara Mürver yazımıza göz atabilirsiniz.

Kara Mürverli Vitaminler

Nature’s Supreme Sambucus Nigra 20 Efervesan

Hem yetişkinlerin hem de çocukların keyifle tüketebileceği bir ürün olan Nature’s Supreme kara mürver efervesan, C vitamini ve çinko desteği de sunan bir takviyedir. Patentli ham maddeye sahip olan ürün, şeker ve benzeri zararlı maddeler içermeyen formülüyle sağlıklı bir kullanım da sunar. 1 bardak su içinde çözündürülerek rahatlıkla tüketilebilecek olan Nature’s Supreme kara mürver efervesan, özellikle ilaç ve takviye kullanımına karşı dirençli olan çocuklar için ideal bir kara mürver vitaminidir.

One Up Kara Mürver + C vitamini + Çinko Efervesan

Kara mürver takviyesini daha uzun ömürlü ve sürekli hale getirmeyi amaçlayan One up kara mürver efervesan, her biri 10 tabletten oluşan 6’lı kutu şeklinde kullanıma sunulur. Mürver ile birlikte C vitamini ve çinko ilavesi sayesinde bağışıklık sistemi porblemlerine savaş açan One Up efervesan, çilek – ahududu aromasıyla keyifli bir tüketim de sağlar.

Sambucol Plus Şurup

Şurup formu sayesinde oldukça pratik bir tüketim sunan Sambucol Plus kara mürver şurubu, çocuklar için sağladığı kolaylığın yanı sıra yetişkinlerin de kullanımına uygundur. Kara mürver ekstresinin etkisini çinko ve C vitamini ilavesi ile destekleyen Sambucol Plus şurup, bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi için gereken ihtiyacı önemli oranda karşılar.

Voonka Sambucus Nigra Çiğneme Tableti

Takviye kullanımında ve tablet yutmakta zorlananlar için hem keyifli hem pratik bir kullanım sunmayı amaçlayan Voonka sambucus nigra çiğneme tableti, kara mürver desteğini en kolay şekilde almaya fırsat sunar. Ahududu aroması ile oldukça lezzetli bir tüketim sağlayan Voonka çiğneme tableti, aynı zamanda çinko ve koenzim Q10 ilaveli bir kara mürver vitaminidir.

YORUM YAZ:

Yorum bırak!
Lütfen adınızı giriniz