Yeni bir yıla hazırlanırken, “temiz bir sayfa” vaadi hepimizde baş gösterir. Yılbaşı gecesi ile birlikte açılacak olan yeni dönem, motivasyonumuzu arttırmada büyük bir rol oynar. Yeni kararları yürürlüğe koyduğumuz yeni yıl, 1 Ocak ile birlikte bize ihtiyacımız olan teşviki sunar.

Yepyeni bir diyete başlamak ya da haftanın beş gününü spor salonunda geçireceğinize dair kendinize söz vermek yılbaşında verilecek en popüler aynı zamanda da en klasik kararlardır. Bu yılbaşı için standart dışına çıkıp biraz daha stratejik olmayı tercih edebilirsiniz. Tüm vücut sağlığınızı destekleyen temel faktörleri öğrenerek onlara ihtiyaçları olan desteği sağlamak bu seneki hedefiniz olsun. Kim bilir, belki de bitkisel takviyeler ömür boyu sürdüreceğiniz yeni bir alışkınlık haline gelir.

Sizin için seçtiğimiz bitkisel takviye ürünleri ile işe başlayabilirsiniz.

Tarçın

En popüler kararlardan biri daha sağlıklı bir kiloya sahip olmaktır. Bu amaca ulaşmak için illa spor salonuna gitmeniz gerekmez. Kilonuzu kontrol almada tarçından yardım alabilirsiniz. Zira kendisi yiyeceklerinizi tatlandırmaktan çok daha fazlasını yapar. Vücut artık insüline (şekerin enerjiye dönüştürülmesinden sorumlu hormon) uygun şekilde yanıt vermediğinde, kandaki şeker seviyeleri artar ve kan seviyeniz yükselir. Haliyle kilo almak kaçınılmaz olur.

Tarçındaki antioksidan polifenollerin, vücudun insüline duyarlılığını arttırdığı, bu nedenle kanda biriken aşırı şekeri temizlediği ve hücrelerinizi yağ olarak depolamak yerine enerji için kullanmasına izin verdiği gözlenmiştir. Ek olarak, aynı antioksidanlar hem vücutta hem de beyinde antienflamatuar özelliklere sahiptir ve vücuttaki oranları artığı zaman bilişsel yetenekleri zarara uğratabilen tau-proteinleri azaltma konusunda inanılmaz bir yeteneğe sahiptirler [1]. Yeni senede tatlı içeceklerinizin hatta suyunuzun içine kabuk tarçın atmaya ya da tatlılarınızı üzerine toz tarçın dökerek tadı dengelemeyi deneyebilirsiniz.  Eğer tarçının tadını sevmiyorsanız tarçın ekstrelerini rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Nature’s Supreme Probiotic 5B 

Bağırsak sağlığı ile genel sağlık durumu arasındaki ilişki son zamanlarda yapılan araştırmalarla daha anlaşır hale geldi. Sindirim sisteminin büyük bir bölümünü oluşturan bağırsakta vücut için yararlı bakteriler bulunmaktadır. Aslında yararlı olup olmamaları bizim beslenme alışkanlığımıza bağlıdır. Hastalığa yakalanma ihtimalimiz, kilo durumumuz hatta cilt problemlerimiz bile bu bakterilerin durumuna bağlıdır.

Peki probiyotik nedir? Onlar, bağırsaklarımızda bulunan bakteri, maya ve mantarların mikrobiyal çeşitliliğini desteklemeye yardımcı olan yararlı “böcek”lerdir. Yanlış beslenme, duygusal inişler ve çıkışlar ya da bağışıklığın düşmesi gibi sebeplerle vücuttaki probiyotik oranı azalabilir. Bedeninizi probiyotik ile takviye etmek, tükettiğiniz besinlerin sindirimini ve emilimini destekleyecektir.

Nature’s Supreme Probiotic 5B gibi bir ürün sindirim sisteminizi ve bağışıklık sisteminizi düzenlemenize yardımcı olur. Günlük kullanımda Probiotic 5B, her bir serviste 11 farklı cinsten olmak üzere toplamda 10 milyar aktif probiyotik mikroorganizma içeren bir gıda takviyesidir. Bağırsaklarınızdaki bakteri oranını normal ve dengeli koşullar altına sokmanızı sağlar.

Nature’s Supreme Multivitamin for Women

Sağlıklı, çok yönlü bir diyet sürdürmek hepimizin yapmaya çalıştığı şeylerin başında geliyor. Ancak meyveler, sebzeler, yağsız proteinler ve kepekli tahıllar arasında doğru dengenin sağlanması, gündelik hayat şartları söz konusu olduğunda pek de kolay olmayabilir. Üstelik yaş aldıkça, sindirim yeteneklerimiz azalır. Bu da tükettiğimiz gıdalardan tüm besinleri hakkıyla almayı biraz daha zorlaştırır. Öğle ve akşam yemeklerinde bolca yeşil yeseniz bile, günlük ihtiyacınız olan değerlere ulaşamayabilirsiniz. Dolayısıyla bir multivitamin almak bir işinizi sağlama almanıza yardımcı olabilir.

Kadınların kullanımına özel olarak hazırlanmış içeriği ile Nature’s Supreme Multivitamin, ihtiyacınız olan vitamin ve mineral desteğini hakkıyla karşılar. Türkiye’de turna yemişi içeren ilk ve tek gıda takviyesi olma özelliğine sahip olan bu ürün, 30 farklı bileşen ile zenginleştirilmiş, koenzim Q10 ile güçlendirilmiş formülü ve vejetaryen kullanım için uygun bitkisel içerikli kapsülleri ile yeni yıldaki en iyi multivitamin alışkanlığınız olmayı hak eder.

Zerdeçal

Güçlü spor hedefleri yeni yılın en favori kararlarından biridir. Siz ve iyi niyetli spor partneriniz yılbaşı heyecanı ile yıllık üyeliğinizi yenilemiş olabilirsiniz. Ancak koşu bandına veya yoga matına aniden sizi yoklayan kas ve eklem ağrıları tüm planlarınızı bozabilir. Sorununuzun çözümü, zerdeçalda olabilir. Kendisi son yıllarda popülerleşmeye başladı ama aslında zerdeçal, antik şifa yöntemlerinin baş tacıydı.

Zerdeçal tozu, sağlık ve sağlıklı yaşam dünyasında oldukça popüler hale geldi, ancak kullanımı, bir dizi sağlık yararını destekleme yeteneği nedeniyle eski şifa yöntemlerinin derinliklerinde ilerliyor. Araştırmalar, zerdeçaldaki (curcumin) aktif bileşiklerin beyin ve kalp sağlığına yardımcı olduğunu ve vücutta sağlıklı bir inflamasyon (yangısal) yanıtını desteklediğini göstermiştir [5]. Ayrıca zerdeçalın içerindeki güçlü antioksidanlar serbest radikallerin yıkıcı etkilerini önlemeye de yardımcı olur.

Vücutta kolayca emilen fermente haldeki toz zerdeçal smoothie’nize, yoğurdunuza, salata soslarınıza hatta yemeklerinize çok yakışacaktır.

YORUM YAZ:

Yorum bırak!
Lütfen adınızı giriniz