Nature's Supreme Ester C

Askorbik asit adıyla da bilinen C vitamini, suda çözünen bir vitamin çeşidi olarak biliniyor. Meyve ve sebzelerde yaygın olarak bulunan bu vitamin çeşidi ise insan vücudunda üretilemediği için beslenme ya da takviye yoluyla vücuda alınabiliyor.

C vitamini, bağışıklık sisteminizin hücresel işlevine katkıda bulunabildiği için özellikle bağışıklık sistemi üzerindeki rolü ile biliniyor. C vitamini takviyeleri enfeksiyona karşı yardımcı olabilirken, vitamin eksikliği ise kişileri enfeksiyona daha duyarlı hale getirebiliyor (1, 2, 3).

Bazı araştırmalar, düzenli olarak C vitamini almanın; soğuk algınlığı belirtilerinin süresini veya şiddetini azaltabileceğini öne sürüyor. Örneğin 31 çalışmanın gözden geçirilmesi ile yapılan bir araştırma; günde 1-2 gram C vitamini almanın soğuk algınlığı süresini çocuklarda %18 ve yetişkinlerde ise %8 azaltabileceğini aktarıyor (4).

Yukarıda da belirttiğimiz gibi C vitamini vücutta birçok farklı süreçte rol alabiliyor. Günlük alınan C vitamini oranı ise yaş, cinsiyet ve hamilelik gibi durumlara göre değişkenlik gösterebiliyor. C vitaminin günlük önerilen miktarları hakkında bilgi sahibi olmak için Günlük C Vitamini İhtiyacı Nasıl Karşılanır? başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

C vitamini takviyeleri kapsül, sıvı, toz, tablet, saşe, pastil, efervesan tablet ve çiğnenebilir form gibi çeşitli form ve ambalajlarda yer alabiliyor. Son dönemlerde sıkça duyduğumuz Ester-C formu ile karşımıza mide dostu ve biyoyararlanımı daha yüksek C vitamini takviyeleri çıkıyor.

Ester-C Nedir?

Ester-C, 1980’lerin başında mide dostu C vitamini arayışı sırasında keşfedilmiştir. Ester-C üretiminde; pH’ı nötralize etmek için kimyasal çözücüler kullanılmamıştır. Bu sebeple midenizi rahatsız etmeden kolayca emilir.

İnsan vücudunda 24 saate kadar kalan Ester-C’nin biyoyararlanımı normal C vitaminine göre daha yüksektir. Bunun sebebi ise Ester-C’nin dikkatlice hazırlanmış formülündeki moleküllerin, beyaz kan hücrelerine ulaştıktan sonra 24 saate kadar dolaşımda kalabilmesidir.

Nature’s Supreme Ester-C’nin Öne Çıkan Özellikleri Nelerdir?

Nature’s Supreme Ester-C formülü; doğal C vitamini kaynaklarından turunçgil bioflavanoidleri, acerola, rutin ve kuşburnu ekstreleriyle desteklenmiştir. C vitamini ile sinerjik etki sunan bu karışım, 24 saat boyunca biyoyararlanımı sürdürür. Bitkisel DRcaps kapsüllerde tüketime sunulan Nature’s Supreme Ester-C, vegan ve vejetaryen kullanıma da uygundur.

Nature’s Supreme Ester-C’nin diğer özelliklerine gelecek olursak:

  • Tek tablette 1000 mg C vitamini sunan yoğun formül
  • 24 saate kadar destek sunan yüksek biyoyararlanım
  • Asidik olmayan mide dostu C Vitamini
  • Menşei Amerika olan Patentli Ester-C ham madde
  • Bioflavonoid Complex içeriği
  • Acerola ve kuşburnu ekstresi ilaveli
  • Vegan ve vejetaryen kullanıma uygun
  • Helal, GMP, 22000 ve ISO 9001 sertifikaları olan tesislerde üretim

C vitamini hakkında daha fazla bilgi edinmek için C Vitamini Nedir, Faydaları Nelerdir? başlıklı yazıyı inceleyebilirsiniz.

YORUM YAZ:

Yorum bırak!
Lütfen adınızı giriniz