Geçmişten günümüze uzanan yaşam süresince kolajen desteği, vazgeçilmesi zor takviyelerin arasında yerini almaya devam ediyor. Faydaları sayesinde özellikle ileri yaşa mensup bireylerin günlük hayatında yer verdiği kolajen ürünleri, insan sağlığı açısından oldukça önemli. Vital Proteins, insan sağlığına verdiği önemi yansıtacak yenilikçi ürünleri ile sağlıklı bir yaşama destek olmayı amaçlamasıyla son zamanlarda revaçta.

Sektörde çoğu marka kendi kolajen takviyelerini çeşitli form ve gramajlarda üretiyor. Bu markaların arasında köklü olmasıyla adını sıkça duyduğumuz Nestle de yer alıyor. Kolajen desteği almak isteyenler için tek bir ham madde ile üretilmiş olan Vital Proteins Collagen Peptides nihayet Türkiye pazarında da yerini aldı ve vitaminler.com adresinde tüketicileri ile buluştu. Kalitesi ile adından sıkça söz ettiren Vital Proteins Collagen Peptides’in ne olduğunu merak ediyorsanız ve siz de incelemek istiyorsanız, öncelikle kolajenin ne olduğunu ve ne işe yaradığını öğrenerek ilk adımı atmakta fayda var.

Kolajen Nedir?

Basit anlamıyla kolajen aslında bir protein türüdür. Hatta hayvanlarda en bol bulunan yapısal protein olarak nitelendirilebilir. Bu protein hücrelerinizin ve dokularınızın yapısını veya çerçevesini oluşturur. Dünya üzerinde 28 kolajen türü vardır ve tip Ⅰ kolajen insan vücudundaki kolajenin %90’ını oluşturur.

Genellikle vücudumuzda kolajen; bağ dokusunda, deride, tendonlarda, kemiklerde ve kıkırdakta bulunur. Dokulara yapısal destek sağlar ve hücresel süreçlerde önemli bir rol oynar. Kolajenin vücudumuzda en önemli görevleri ise hücresel iletişimi sağlaması, doku onarımına yardımcı olması ve dokuların onarımı için önemli bir protein olması olarak kısaca açıklanabilir. Deri esnekliğinden eklem sağlığına kadar birçok alanda vücudumuz için faydalı olan kolajen, vücutta seviyeleri düştüğü zaman takviye olarak da alınabilen bir bileşendir.

Seneler ilerledikçe ve yaş arttıkça vücudumuzdaki kolajen seviyeleri düşer ve bu durum ciltte sarkma ve kırışıklıklar gibi yaşlanma belirtilerine yol açabilir. Aynı zamanda eklemlerde ve kemiklerde kolajen eksikliğinden kaynaklanan zayıflamalara da rastlanabilir. Bu gibi durumlarda kolajen takviyesi kullanarak kolajenin faydalarından yararlanmak bu gibi sorunlarla baş etmenize yardımcı olabilir.

Vital Proteins Collagen Peptides

Kolajenin Faydaları

Kolajenin bilimsel araştırmalar ile kanıtlanan birçok faydası var ve çoğu uzman ileri yaşlarda kolajen kullanımını onaylamakla beraber düzenli kullanımında etkilerinin de gözle görülebilir olduğunu savunuyor.

Kolajenin Cilde Faydaları

Kollajen takviyelerinin en popüler kullanımlarından biri cilt sağlığını desteklemek olarak açıklanabilir. Araştırmalar, kolajen takviyeleri almanın cilt sağlığı ve görünümünün belirli yönlerini iyileştirebileceğinden bahsediyor. Ayrıca bir dizi çalışma, kolajen takviyesi almanın cilt nemini ve elastikiyetini iyileştirebileceğini ve kırışıklıkların görünümünü azaltabileceğini gösteriyor.

Kolajenin Kemiklere ve Eklemlere Faydaları

Cilt sağlığı ve görünümünün bazı yönlerini iyileştirmeye ek olarak, kolajen takviyeleri birkaç başka fayda daha sağlayabiliyor. Bunlardan en önemlileri kemik ve eklem sağlığını destekliyor olması. Kolajen eklemleri daha esnek hale getirir, eklem rahatsızlığı yaşayan bireylerde de eklem mobilitesi açısından fayda sağlar.

Kolajenin Saça Faydaları

Yaşın ilerlemesi ve dış etkenlerle birlikte saç tellerinin zayıflaması gözle görülür gerçekler arasında. Kolajen takviyesi ise saç dökülmesini engelleyen etkili çözüm yollarından biri. Öyle ki kolajen; saç tellerini uyarıp kalınlaştırarak daha gür ve sağlıklı olmasına yardımcı oluyor.

Sindirim Sistemine Faydaları

Kolajen cilt, eklem ve saç haricinde sindirim sistemine olan faydasıyla da biliniyor. Kolajenin sindirim sisteminde onarıcı bir etkisi var. Kolajenin yapısında bulunan glisin maddesi, mide asidinin üretilmesini destekliyor ve böylelikle sindirimi kolaylaştırıyor.

Vücudumuza bu denli faydaları bulunan kolajen, uzun süredir besinler yoluyla vücuda alınabildiği gibi takviye yoluyla daha pratik ve etkili bir şekilde de kullanılabiliyor. Kapsül, tablet veya toz gibi formlarda üretilen kolajen, Nestle markasının çatısının altında Vital Proteins Collagen Peptides olarak sektöre yön veriyor.

Vital Proteins Collagen Peptides ürününün sektörde öne çıkan birçok özelliği bulunuyor. Bunlardan ilki ise şüphesiz ki Nestle’nin kalite dostu üretim anlayışını ustaca kolajen takviye ürünlerine de yansıtması. Vital Proteins Collagen Peptides’in tüketici kitlesi böylece genişlemeye devam ediyor.

Vital Proteins Collagen Peptides

Vital Proteins Collagen Peptides Nedir?

Bu kadar ses getiren, yenilikçi çözümleri ile pratik kullanımı vurgulayan Vital Proteins Collagen Peptides; kolajeni işlemek için kimyasal maddeleri kullanmak yerine saflaştırılmış su, proteolitik enzimler ve sıcak basınçlı havayı kullanılarak üretiliyor. Nestle, Vital Proteins Collagen Peptides ürününü üretirken tarım ilaçları, raktopamin, glifosat, hormonlar ve antibiyotikler için bağımsız laboratuvarlar tarafından test ederek kalitesini ürünlerini yansıtmaya devam ediyor.

Her ölçeğinde 10 g kolajen peptitleri sunan bu ürün, sığır kaynaklı kolajan içeren ham maddesi ile öne çıkarken, nötr tadı ve kokusuz içeriği sayesinde pratik bir şekilde kolayca tüketilebiliyor.

Vital Proteins Collagen Peptides

Vital Proteins Collagen Peptides Ne İşe Yarar?

Vital Proteins Collagen Peptides, özellikle ileri yaşlarda vücutta azalan kolajenin dengelenmesine yardımcı olmak için geliştirildi. Yalnızca ileri yaşlardaki bireylerin değil, her segmentten insanın da kullanımına uygun olan Vital Proteins, kolajen ihtiyacınızı pratik bir şekilde karşılamanıza yarayan formu ile takviye alımını da kolaylaştırıyor. Bunların yanı sıra cilt esnekliği ve eklem / kemik sağlığına olan etkileriyle de ön plana çıkan kolajen çoğu uzman tarafından günümüzde sıklıkla tavsiye ediliyor. Vital Proteins Collagen Peptides ürünü de, bu anlamda kolajen ihtiyacınızı karşılamaya yardımcı oluyor.

Vital Proteins Collagen Peptides Nasıl Kullanılır?

Vital Proteins Collagen Peptides ürününün sıcak ve soğuk içeceklere eklenebildiğini biliyor muydunuz? Vital Proteins Collagen Peptides nötr tadı sayesinde eklendiği içeceklerin tadını değiştirmez; soğuk veya sıcak içecekler ile kullanılabilir.

Kullanmak için gerçekleştireceğiniz adımlar çok basit: Sadece 1 ölçek (10 g) kolajeni 200 ml suya ya da kahvenize ekleyin, karıştırın ve tadını çıkarın! Dilerseniz smoothie tariflerinize de ekleyebilirsiniz. 11 yaş ve üzerinde ise 1 ölçek (10 g) ürünün 200 ml sıvı ile iyice karıştırılarak, kullanılması öneriliyor.

Vital Proteins Collagen Peptides

Neden Vital Proteins Collagen Peptides Kullanmalısınız?

Her serviste 10 gr kolajen peptitleri sunar.

Yüksek protein oranına sahiptir. 

Biyoyararlanım sunan toz formu sayesinde kolayca tüketilebilir.

Nötr tada ve kokusuz bir içeriğe sahiptir, karıştırılan besinin tadını değiştirmez.

Sıcak ve soğuk içeceklerde kullanılabilir.

Bağımsız laboratuvarlarda test edilmiş içeriğe sahiptir.

YORUM YAZ:

Yorum bırak!
Lütfen adınızı giriniz