D vitamini, gıda takviyesi kullanımında başı çeken besin kaynaklarından biridir. Birçok insan ya doktor ya da diyetisyen yönlendirmesiyle mutlaka hayatının bir döneminde D vitamini desteği almıştır. Bu talebin iyi bir nedeni var; çünkü D vitamini optimum miktarlarda yalnızca güneş yoluyla alınabilen bir besindir.

Güneşten gelen ultraviyole ışınları insan derisine değdiğinde bir çeşit tepkime yaratarak D vitamini üretmeye başlar. Bu durum vücudun ihtiyacı olan vitamini %90’dan daha fazla oranda sağlayan en büyük kaynaktır. Birçok besinde düşük miktarlarda olmasına rağmen D vitamini; en iyi, etkili ve verimli şekilde güneşten elde edilir. Öyle ki güneşte avuç içlerinizi açarak yalnıza 15 – 20 dakika beklemeniz, vücudunuza günlük ihtiyacınızın karşılanmasına yetecek kadar D vitamini depolamanızı sağlar. Peki ya güneş görmediğimiz kış aylarında? İşte bu noktada takviyeler devreye girer. Yaz boyunca rahatlıkla depolayabileceğiniz bu vitamin, kış boyunca yeterli oranda güneşe maruz kalmadığınız için size eksiklik olarak döner. Bu nedenle D vitamini takviyesi hem dünyanın her yerinde en sık kullanılan hem de kullanılması gereken ve önemli olan ürünlerin başında gelir. Biz de bu içeriğimizde vücuda sayısız faydası olan D vitaminini hangi takviyelerle alabileceğiniz bu yazımızda örneklendirdik.

D vitamini hakkında daha detaylı bilgi için “D Vitamini Nedir, Ne İşe Yarar?” başlıklı içeriğimize göz atabilirsiniz.

One Up D3 Vitamini 400 IU Sprey & Damla

Her servisinde sunduğu 400 IU’luk miktarıyla günlük ihtiyacın iki katını karşılayan One Up D3 Vitamini, kış aylarında ihtiyaç duyduğunu vitamini fazlasıyla vücudunuza kazandıracak ideal bir seçenektir. İçeriğindeki D vitamininin vücut tarafından kolayca emilebilmesi için formülüne zeytinyağı ilave edilmiştir. Böylece yüksek biyoyararlanım yaratır. Hem sprey hem de damla formunda kullanmaya elverişli özelliği ile pratik bir tüketim sağlayan ürün, 140 pufluk servisiyle uzun ömürlü bir kullanım da sunar.

Nature’s Supreme Vitamin D3 1000 IU Kapsül

Bitkisel kapsüllerde muhafaza edilmiş D vitaminini her serviste 1000 IU gibi yüksek bir oranda vücuda kazandıran Nature’s Supreme Vitamin D3, günlük ihtiyacın 500’ünü karşılayan etkili bir içeriğe sahiptir. İsviçre menşeli patentli Quali – D marka ham maddeler kullanılarak formüle edilen ürün, 90 kapsül sunan yüksek servis imkanıyla vitamin ihtiyacını uzun süre karşılamayı sağlayan oldukça verimli D vitamini takviyesidir.

Nature’s Supreme Vitamin D3 + K2 1000 IU Damla

D vitamininin etkinliğini artırmak için K2 vitamini ile desteklenen Nature’s Supreme Vitamin D3 + K2, her servisinde 1000 IU’luk D vitamini takviyesinin yanı sıra 11,25 mcg oranında K vitamini de sağlar. İçeriğindeki ham maddeleri İsviçre ve İtalya menşeli Quali – D markasına ait olan ürün, günlük D vitamini ihtiyacının beş katını karşılayacak güçte bir üründür. Damla formundaki sıvı yapısı sayesinde vücut tarafından hızla emilip yüksek biyoyararlanım sunar.

Suda Vitamin Vitamin D3 1000 IU Tablet

Kolikalsiferol formda D vitamini içeren Suda Vitamin D3, vücut tarafından hızla emilip yüksek biyoyararlılık gösteren bir içeriğe sahiptir. Servis başına 1000 IU’luk desteği ile günlük ihtiyacı %500 gibi yüksek bir oranda karşılar. Diğer gıda takviyelerine kıyasla tablet formunda üretilen bu ürün, kolay ve pratik bir tüketim sağlar.

Ocean Vitamin D3 600 IU Sprey

130 pufluk yüksek servis imkanıyla öne çıkan Ocean Vitamin D3, her servisinde 600 IU D vitamini takviyesi sağlayan etkili bir üründür. Günlük ihtiyacın 3 katını tek spreyde ya da üç damla ile karşılayan ürün, pratik kullanımı sayesinde D vitaminine olan gereksinimin kolayca giderilmesine yardımcı olur.

YORUM YAZ:

Yorum bırak!
Lütfen adınızı giriniz