Piyasada bulunan en iyi omega 3 takviyeleri

Omega-3 yağ asitleri vücudumuz için gerekli olan fakat vücut tarafından üretilemeyen yağ asitleridir. Omega 3 içeren birçok besin bulunmasına rağmen bazen sadece besinlerle yeterli miktarda omega 3 alınması mümkün olmayabilir. İşte bu durumlarda omega 3 takviyeleri oldukça önemlidir ve fazlasıyla pratik kullanıma sahiptir.

Alfa linoleik asit, eikosapentaenoik asit (EPA) ve dokosaheksaenoik asit (DHA) temel omega 3 yağ asitleridir. Alfa-linoleik yağ asidi genellikle yeşil yapraklı sebzelerde bulunur ve doğal olarak bitkisel kaynaklıdır. EPA ve DHA ise sadece bazı balık türlerinde bulunmaktadır.

Özellikle omega 3 takviyesi kullanımından önce genel olarak hangisinin kullanılması daha iyidir sorusu sıkça sorulmaktadır. Bu doğrultuda ürünlerin içeriğine bakmak ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda bir ürün seçmek oldukça önemlidir. Ayrıca eğer balık yağı kokusundan rahatsız oluyorsanız, bu ve bu gibi bazı özelliklere de dikkat etmeniz gerekmektedir.

İşte sizler için seçtiğimiz, birbirinden iyi içeriklere sahip en iyi omega 3 takviyeleri:

Güvenle Alabileceğiniz Piyasadaki En İyi 5 Omega-3 Hapı

1. Ocean Plus Omega 3

Ocean Plus Omega-3 balık yağı takviyesi

Ocean Plus Omega 3 bir kutusunda 50 servis içermektedir. Servis başına 1,2 gram balık bağı bulunan bir gıda takviyesidir. Ocean omega 3 üretilirken deodorizasyon tekniği kullanılmıştır. Bu teknik sayesinde balık yağı kokusu ve ağızda kötü tat bırakma problemi yok denecek kadar aza indirgenmiştir.

2. New Life Efa

New Life Omega-3 balık yağı takviyesi

New Life Efa 45 servisten oluşmaktadır. Günde bir ya da iki kapsül şeklinde, mümkünse yemeklerden sonra tüketilmesi tavsiye edilir. New Life Efa yüksek miktarda balık yağı içermesinin yanı sıra bazı diğer yağ asitlerini de içeriğinde bulundurur. Pratik ve hijyenik kullanım sağlayan blister ambalajlarda yer almaktadır.

3. Solgar Omega 3

Solgar Omega-3 balık yağı takviyesi

Solgar Omega 3 bir kutusunda 50 servis bulunmaktadır. Servis başına düşen omega 3 miktarı oldukça iyi düzeydedir. Solgar Omega 3 ‘ün yemeklerde birlikte, günde bir ya da iki servis tüketilmesi önerilir.

4. Nature’s Supreme Omega 3

Nature's Supreme Omega-3, EPA ve DHA oranı yüksek balık yağı takviyesi

Nature’s Supreme Omega 3, 60 servisten oluşmaktadır. Yüksek omega 3 içeriği ve patentli ham maddeye sahip olması ürünü öne çıkaran özelliklerdendir. Nature’s Supreme Omega 3 tatsız ve kokusu azaltılmış olmasının yanı sıra bağırsakta çözülen enterik softjel kaplaması bulunmaktadır.

5. New Life Efa One

New Life Efa One Omega-3 balık yağı takviyesi

New Life Efa One bir kutusunda 45 servis içermektedir. Genellikle günde 1 kapsül ve tercihen yemekten sonra kullanılması önerilir. İçeriğinde EPA ve DHA nın yanı sıra diğer bazı Omega 3 çeşitleri de bulundurmaktadır. New Life Efa One KD-Pür teknolojisi ike toksik maddelerden arındırılmıştır.

Omega 3 Faydaları Nelerdir?

Genellikle omega 3 kapsül şeklinde kullanılmaktadır. Omega 3 yağ asitlerinin sağlığımız üzerinde ciddi olumlu etkileri bulunmaktadır. Omega 3 depresyonu ve anksiyeteyi önleyebilir. Hamilelik ve sonrasındaki emzirme döneminin sağlıklı bir şekilde geçirilmesine yardımcı olur. Özellikle göz, beyin sağlığı ile bağışıklık sistemini korur. Kalp sağlığı üzerinde de pozitif etkileri vardır. Kan şekeri düzeyinin korunmasına yardımcı olur.

Kalp sağlığınızı koruyacak gıda takviyelerini incelemek için tıklayınız.

Omega 3 Kullanımı ve Hamilelik

Yeni doğan bebeklerde omega 3, beyin gelişimi açısında oldukça önemlidir. Hamilelik sırasında yeteri miktarda omega 3 alınması gereklidir çünkü bu birçok fayda sağlar. Hamilelik sırasında omega 3 kullanımı gelişme problemleri riskini azaltır, zeka seviyesine katkıda bulunur, davranışsal problemlerin oluşmasını engeller. Bu nedenle omega-3 seviyenizi düzenli bir şekilde kontrol etmeniz ve uygun seviyelerde tutmanız sağlığınız için fazlasıyla önemlidir.

YORUM YAZ:

Yorum bırak!
Lütfen adınızı giriniz