Bakteri dediğimizde aklımıza hastalık yapıcı canlılar gelse de bunlar insanlar için hem yararlı hem de zararlı çeşitlerden oluşur. Evet, zararlı bakteriler birçok sağlık sorunu yaratabilir ancak vücudumuzun yararlı bakterilere de en az vitaminler ve mineraller kadar ihtiyacı vardır. Özellikle sindirim sisteminin düzgün çalışmasında önemli rol oynayan bu bakteriler, besinler veya takviyeler yoluyla düzenli olarak vücuda alınması gereken besin kaynaklarıdır (1, 2).

Probiyotik ve prebiyotik olarak adlandırdığımız bu yararlı bakteriler, sayısız mikroorganizmadan oluşur. Ancak besinlerde ve gıda takviyelerinde en çok kullanılan etkinliği yüksek bakteriler şunlardır (3):

  • Bifidobacterium
  • Lactobacillus
  • Saccharomyces boulardii (bir tür maya)

Prebiyotikler ise bu bakterilerin vücuttaki verimliliğini artırmak için probiyotiklere destek olan bir başka mikroorganizma grubudur. Her ikisi birlikte çalıştığında sindirim etkinliğinden daha yüksek verim almak mümkündür.

Probiyotikler hakkında daha detaylı bilgi almak ve probiyotik içeren gıdaların listesi için “Probiyotik İçeren Besinler” başlıklı içeriğimize göz atabilirsiniz.

Nature’s Supreme Gummies Probiotic

Geleneksel probiyotik takviyelerine kıyasla pratik kullanımı ile öne çıkan Nature’s Supreme Gummies Probiotic, çiğnenebilir formu sayesinde herkes için keyifli bir tüketim sunmayı hedefler. Özellikle çocukların tüketimini kolaylaştırmak için ebeveynlere harika bir çözüm olarak sunulan ürün, takviye kullanımına yenilikçi bir bakış açısı kazandırır.

Ürün, formülünde 2 milyar canlı organizma barındırır ve bunlar iki farklı probiyotik kaynağından oluşur. Vejetaryen kullanıma uygun, pektin bazlı jelatin içermeyen formda üretilmesi sebebiyle herkesin güvenle tüketebileceği bir probiyotik takviyesidir. Gıda ve mide hassasiyeti olanlar için özenle formüle edilen Nature’s Supreme probiyotik takviyesi; laktoz, glüten ve benzeri bileşenler içermez. B vitaminleri ile zenginleştirilmiş içeriği ile kompleks bir kullanım yaratırken çilek aromasıyla ise keyifli bir tüketim sağlar.

One Up Prebiyotik – Probiyotik

One Up Prebiyotik – Probiyotik, probiyotik içeriğinin yanı sıra prebiyotik ile güçlendirilmiş formülüyle de dikkat çeken bir gıda takviyesidir. Her servisinde 10 milyar gibi yüksek bir oranda probiyotik desteği sunan ürün, 7 farklı cins içeren bir probiyotik profiline sahiptir. İçeriğinde bulunan 300 mg inülin ilavesi sayesinde vücutta probiyotiklerin verimliliğini ve biyoyararlanımını artırmaya yardımcı olur. Mide asidine maruz kalmadan doğrudan bağırsaklara gidip burada çözünen özel bir kapsül formunda üretilmiştir. Böylece elde edilebilecek en yüksek performansı sağlar. Glüten, tatlandırıcı gibi bileşenler içermemesi sebebiyle herkes tarafından güvenle kullanılabilir.

Nature’s Supreme Lactase Enzyme

Sindirim sisteminin düzgün çalışması için gereken desteği sağlamayı amaçlayan Nature’s Supreme Lactase Enzyme, probiyotik takviyesi olarak kullanılabilecek etkili bir üründür. İçeriğinde patentli Tolerase®-L marka laktaz bulunan ürün, sindirim problemleri yaşayanlar için ideal bir yardımcıdır. Ham maddesinde laktoz bulunan besinlerle tüketildiğinde biyoyararlanımı artar. Vegan ve vejetaryenlerin kullanımına uygun içerik ve formda üretilen Nature’s Supreme Lactase Enzyme, herhangi bir katkı maddesi bulundurmaya içeriği sayesinde güvenle tüketilebilir.

Nestle Optifibre Bitkisel Kökenli Lif Kaynağı

Nestle Optifibre Bitkisel Kökenli Lif Kaynağı, sindirimin düzgün çalışmasından sorumlu en önemli kaynaklardan biri olan lif için gerekli desteği sağlamak için üretilmiştir. Yüksek oranda lif içeren guar fasulyeleri kullanılarak oluşturulan ürün, soğuk ve sıcak içeceklerde çözündürülerek rahatlıkla tüketilebilir. Aromasız ve kokusuz oluşuyla keyifli bir tüketim sağlamanın yanı sıra içeriğinde herhangi bir katkı maddesi bulundurmayan formülü sayesinde çocukların da güvenle tüketebileceği bir üründür.

Solgar Digestive Enzymes

Beş farklı sindirim enziminden oluşan özel formülüyle öne çıkan Solgar Digestive Enzymes, sindirim faaliyetlerinin düzgün bir şekilde yapılabilmesine katkıda bulunur. İçeriğindeki yararlı mantarlar ile vücutta probiyotik etkisi gösteren ürün, çiğnenebilir formu sayesinde pratik ve keyifli bir tüketim sunar. Herhangi bir katkı maddesi bulundurmayan içeriğinin herkesin kullanımına uygun olduğu ürün, vejetaryenler için de idealdir.

YORUM YAZ:

Yorum bırak!
Lütfen adınızı giriniz