Sağlıklı bir vücuda sahip olmak ve aktif bir yaşam sürmek için vücudumuzun sayısız besine ihtiyacı vardır. Ancak hepsini aynı anda düzenli ve kontrollü şekilde vücudumuza kazandırmak da bir hayli zor. Böyle zamanlarda devreye giren takviyeler, beslenme ihtiyaçlarımızı takip etmek açısından son derece faydalı. Glutatyon takviyesi de vücudumuzun önemli gereksinimlerinden biri olan immün sistem düzenlemesi için kullanmamız gerekenlerden yalnızca biri.

Bu yazımızda sağlıklı kalabilmeniz için kritik bir görev üstlenen glutatyonu takviye olarak kolayca almanızı sağlayacak ürünlere yer verdik. Siz de ürün bileşenlerini tek tek incelediğimiz bu yazımızda sizin için en uygun glutatyon takviyesini keşfedin!

Glutatyon Nedir, Ne İşe Yarar?

Glutatyon, karaciğer ve merkezi sinir sistemini oluşturan nöronlar tarafından doğal olarak üretilen bir mokeküldür. GSH olarak da bilinen bu molekül temelde sistein, glisin ve glutamat amino asitlerinden meydana gelir.

Vücutta bir antioksidan görevi gören glutatyon; DNA sentezi ve onarımından bağışıklık sisteminin düzenlenmesine, hücre hasarlarının giderilmesinden protein sentezine kadar vücudun pek çok fonksiyonuna katılır (1). Bu nedenle farklı sebeplerle oluşan pek çok hastalığın tedavisinde ya da semptomlarının iyileştirilmesinde kullanılan glutatyon, sıklıkla takviye olarak da alınır. Çevresel faktörler, yetersiz beslenme, stres ve benzeri sebeplerle azalan glutatyon seviyeleri, glutatyon takviyesi sayesinde düzenlenip yenilenebilir. Kolay tüketim için sıvı veya kapsül formunda üretilen glutatyon takviyesi çeşitleri, bir yandan vücuttaki glutatyon seviyesini artırırken bir yandan da vücudun bağışıklık sistemine destek olur.  

En Etkili Glutatyon Takviyeleri

Nature’s Supreme L-Glutathione

Formülü Setria markalı glutatyon ham maddesi kullanılarak oluşturulan Nature’s Supreme L-Glutathione, her kapsülünde 250 mg glutatyon sunarak günlük ihtiyacınızın önemli bir bölümünü karşılar. Vücut tarafından kolayca emilebilen özel formülü sayesinde hızlı bir şekilde etki eder. Gluten, laktoz tatlandırıcı, renklendirici ve benzeri katkı maddeleri içermeyen Nature’s Supreme glutatyon takviyesi, bitkisel kapsül formu ile herkesin güvenle kullanabileceği bir üründür.

Big Joy Vitamins Glutathione

C vitamini takviyesiyle dikkat çeken Big Joy Vitamins Glutathione, vücuda servis başına 250 mg glutatyon kazandıran bir gıda takviyesidir. Bitkisel kapsülü ile veganlar başta olmak üzere herkesin kullanımına uygun olan Big Joy glutatyon takviyesi, bağışıklık sistemini güçlendirmek için tercih edilebilecek en iyi takviyelerden biridir.

Ocean L-Glutatyon

Patentli NutriGlo ham maddesi ile üretilen Ocean L-Glutatyon, 250 mg’lık servisiyle günlük glutatyon ihtiyacının bir bölümünü karşılamayı hedefleyen bir gıda takviyesidir. Tablet formunda üretilen Ocean glutatyon, bağışıklık sisteminin korunup güçlendirilmesi için düzenli olarak alınabilecek en iyi glutatyon ürünlerinden biridir.

VeNatura L-Glutatyon

60 tabletlik yüksek servisiyle uzun ömürlü bir kullanım sunan Venatura L-Glutatyon, tek tablette günlük glutatyon ihtiyacının 250 mg’lık kısmını karşılar. Bağışıklık sisteminin düzenlenmesi ve hücrelerin yenilenmesi için gereken desteği sağlayan VeNature glutatyon, günlük beslenmeye eklenebilecek etkili bir gıda takviyesidir.

Glutatyon hakkında daha detaylı bilgi almak için ‘Gizli Kahraman Glutatyon Nedir? Hangi Tedavilerde Etkilidir?’ içeriğimize göz atabilirsiniz.

YORUM YAZ:

Yorum bırak!
Lütfen adınızı giriniz